2013 10 17- 10 31. Paroda „Tarpdisciplinišku-mo kapinynuos(?)“ JMVMC ir „Vilniaus vartų“ erdvėse

Kur yra gaivaus gyvumo, ten jis savaime suranda išraiškos lytį (Vydūnas, „Sąmonė“)
Kartais atrodo, kad tarpdiscipliniškumo sąvoka aptariant šiuolaikinio meno reiškinius nėra labai aktuali. Ji tik retkarčiais vienur kitur švysteli pamėklišku pavidalu. Tarpdiscipliniškumo sąvoka gana retai aptinkama tiek šiuolaikinį meną aptariančiuose tekstuose, tiek pačių meninkų pozicijų formuluotėse.

Kai tarpdiscipliniškumas atrodo kaip duotybė, nauji jo apibrėžimai atrodo visai nereikalingi. Daugelis jauniausios kartos menininkų, apibūdindami savo kūrybą, jau senokai nebevartoja „tarpdiscipliniškumo“ sąvokos. Nesiekia jos permąstyti ar kitaip aktualizuoti. Visgi ši sąvoka šiuolaikinio meno kontekste pasigirsta, tik kiek keistoku pavidalu. Dažnai susiduriame su savotišku tarpdiscipliniškumo konceptu arba koncepto burbulu, kuris būdamas savarankišku dažnai atlieka saugaus formato vaidmenį.

Parodoje dalyvaujantys meninkai kviečiami į parodą – pokalbį su sąvoka ir/ar kuratoriumi. Pokalbio tema – tarpdiscipliniškumo sąvokos vaidmuo šiuolaikinio meno ir jų kūrybos kontekste.

Parodos esmė tarpdiscipliniškumo / tarpdisciplininio meno sąvokos ap(per)mąstyme. Sąvoką po kuria glaudžiasi ap(per)mąsto ir patys LTMKS nariai, ir sąjungai nepriklausantys meninkai. Jų kūriniai šiuo atveju atlieka ne tik reprezentacinį vaidmenį, bet ir netiesiogiai papildo idėją bei tarpdiscipliniškumo sąvokos aiškinimus.

Paroda atidaroma spalio 17 d., 18 val. „Vilniaus vartų“ komplekso ir Jono Meko vizualiųjų menų centro (Gynėjų g. 14) erdvėse ir veiksiki spalio 31 d., ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais, 16-20 val.

Menininkai:  2 EASY fashion, Danas Aleksa, Arnas Anskaitis, Jurga Barilaitė, Vitalij Červiakov, Mindaugas Gapševičius (MIGA), Linas Jusionis, Vsevolod Kovalevskij, Ignas Krunglevičius, Saulius Leonavičius, Dainius Liškevičius, Paulina Eglė Pukytė, Kęstutis Šapoka, Marija Šnipaitė.

Kuratorės: Danutė Gambickaitė, Gintarė Matulaitytė

Leave a Reply