AUDRIAUS NOVICKO AUTORINIS PROJEKTAS „MOTERIS PADALINTA PUSIAU“

2015 gruodžio 9 d., trečiadienį, 18 val. naujose Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC) patalpose Malūnų g. 8, Vilniuje atidaroma pirmoji paroda – Audriaus Novicko projektas „Moteris padalinta pusiau“.

Naujame Audriaus Novicko meniniame projekte apmąstomi vaizdų kūrimo mechanizmai, verčiantys žmones geisti ir fantazuoti apie karą, meilę ir bendrumą. Parodoje gilinamasi į vaizdų prievartą, slepiančią tai, kas yra nesuvokiama ir nereprezentuojama.

Instaliacijoje pasitelkiama Vytauto Didžiojo muziejaus Kaune steigimo istorija, kaip išeities taškas ir fonas, kurių atžvilgiu dabartiniai Karo ir Kito vaizdiniai kelia deja vu efektą. Šio visuomeninės paskirties pastato architektūra ir jame veikiančių institucijų – Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Kultūros muziejaus (dabar Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus) – tapatybėmis domimasi kaip slepiančiomis tikrąjį jų kilmės šaltinį – pasąmoninės tuštumos, stokos ir praradimo psichines būsenas.

Paroda lydi J. Meko vizualiųjų menų centro persikėlimą iš „Vilniaus vartų“ komplekso į erdvę Malūnų g. 8. Tarpinį, nestabilų JMVMC ir jo saugomos J. Mačiūno Fluxus kolekcijos statusą atspindi nebaigtos remontuoti patalpos. Tai, kas jose randama, panaudojama instaliacijai formuoti.

____________

Audrius Novickas (g. 1968) priklauso menininkų kartai, iškilusiai jau nepriklausomoje valstybėje, dešimtame praėjusio amžiaus dešimtmetyje formavusiai šiuolaikinio meno kalbą Lietuvoje. Autorius meno studijas baigė Prahos vizualiųjų menų akademijoje, per daugiau kaip du dešimtmečius kūrybinės veiklos parengė ne vieną personalinę parodą, dalyvavo tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija. Projekto partneriai: JMVMC, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vytauto Didžiojo Karo muziejus, LDM Nacionalinė dailės galerija.

Paroda veiks iki 2016 sausio 6 d.

Daugiau informacijos tel. 868320159

Jono Meko vizualiųjų menų centras, Malūnų g. 8, Vilnius

Leave a Reply